loader image
Kontakt z Nami
Address: Park Leśny Muchowiec Dolina Trzech Stawów, Francuska 184 Katowice
Kanały społecznościowe

ZRÓWNOWAŻONY PROGRES

motywacja

Nie proponujemy rozwiązań działających tylko jak środek przeciwbólowy, skupiamy się na przyczynie problemu i najlepszych rozwiązaniach. Nie ma uniwersalnych metod, bo każdy z nas jest inny.

Kompleksowy plan fizjoterapii może obejmować masaże, ćwiczenia wzmacniające i rozciągające, elektrostymulację, terapię manualną, terapię gorącem czy zimnem, jak również inne metody leczenia.

  • Ocena stanu zdrowia i diagnoza – fizjoterapeuta przeprowadza szczegółową ocenę stanu pacjenta, zwracając uwagę na objawy, ból, ograniczenia ruchowe i dysfunkcje. Na podstawie tych informacji zostaje postawiona diagnoza i wyznaczone cele terapii.
  • Fizjoterapia – w zależności od diagnozy, fizjoterapeuta proponuje różne techniki i metody leczenia, które pomogą poprawić funkcje ciała i łagodzić ból. Może to obejmować m.in. ćwiczenia rozciągające, ćwiczenia wzmacniające, mobilizacje stawów, terapię manualną, biofeedback, elektrostymulację, kinesiotaping itd.
  • Masaż – masaże są skutecznym narzędziem w terapii bólu mięśniowego i stawowego. Masaż pomaga zrelaksować mięśnie, zwiększa krążenie krwi, poprawia elastyczność tkanek i wspomaga proces gojenia. U nas znajdziecie m.in.: masaż relaksacyjny, leczniczy, sportowy, kobido, terapeutyczny, głęboko tkankowy, bańką chińską, a także opcję dla dwojga. 😉
  • Trening – trening jest ważną częścią rehabilitacji, ponieważ pomaga wzmocnić mięśnie, poprawić równowagę i koordynację oraz zwiększyć wytrzymałość. Fizjoterapeuta może zaproponować spersonalizowany program treningowy, który uwzględnia indywidualne potrzeby pacjenta i możliwości (np. trening medyczny/ siłowy/ funkcjonalny/ kondycyjny). 
  • Monitorowanie postępów – podczas terapii ważne jest monitorowanie postępów pacjenta i dostosowywanie planu terapii, jeśli zajdzie taka potrzeba. Terapeuta regularnie ocenia postępy pacjenta i dostosowuje terapię w zależności od osiągniętych rezultatów.

Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych fizjoterapeutów, masażystów oraz trenerów personalnych, którzy mają odpowiednie kompetencje i doświadczenie w pracy z różnymi grupami pacjentów i klientów, a przede wszystkim są pasjonatami zdrowia i sprawności fizycznej.

Metody terapeutyczne i treningowe, które stosujemy, opierają się na najnowszych osiągnięciach medycyny i sportu, aby zapewnić skuteczność i najlepsze rezultaty. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego pacjenta, dostosowując się do jego stanu zdrowia, możliwości i celów.

Przejdź do Booksy